Organizacja CIMA
Egzaminy i opłaty CIMA
Program kwalifikacji CIMA
CIMA z LondonSAM
Wykładowcy CIMA
Podręczniki CIMA

CIMA (Chartered Institute of Management Accountants) jest największą na świecie i czołową organizacją zrzeszającą osoby zajmujące się rachunkowością zarządczą. Misją jest pomoc ludziom i biznesowi osiągać sukces w sektorze publicznym i prywatnym.

Do organizacji należy ponad 229 000 członków i studentów w 176 krajach. Pracują w firmach przemysłowych, handlowych i organizacjach non-profit. Ma silną relację z pracodawcami i finansuje prowadzenie badań rynkowych.

CIMA stale aktualizuje swoją kwalifikację, wymagania profesjonalnego doświadczenia i programy CPD. To gwarantuje, że członkowie oraz studenci organizacji są wybierani w pierwszej kolejności przez pracodawców, którzy rekrutują liderów z wykształceniem finansowym.

Chartered Institute of Management Accountants kładzie wysoki nacisk na utrzymanie najwyższych standardów profesjonalnych i etycznych oraz zachowanie zaufania publicznego do rachunkowości zarządczej.

Certificate in Business Accounting – egzaminy

Egzaminy poziomu Certificate są przeprowadzane komputerowo na żądanie – można podchodzić do nich cały rok. Sylabus Certyfikatu składa się z czterech przedmiotów, każdy zakończony 2-godzinnym egzaminem. W celu uzyskania Certyfikatu należy zdać wszystkie egzaminy, niezależnie w jakiej kolejności. Do egzaminów można podejść w dowolnej kolejności i kombinacji, najdogodniejszej dla zdającego. Egzaminy są przeprowadzane w ciągu całego roku w ponad 5 000 centrach egzaminacyjnych na całym świecie.

Po zdaniu wszystkich czterech egzaminów uzyskuje się kwalifikację Certificate in Business Accounting. Następnie można podchodzić do kolejnych egzaminów CIMA Professional Qualification, rozpoczynając od poziomu operational.

Professional Qualification – egzaminy

CIMA Professional qualification składa się z dwóch rodzajów testów komputerowych:
– 90 minutowych Objective Tests do każdego z trzech przedmiotów z poszczególnego poziomu – są przeprowadzane na żądanie w dowolnym momencie.
– 3-godzinny Case Study na zakończenie każdego poziomu, do którego można podejść po zdaniu wszystkich trzech Objective Tests z danego poziomu – są organizowane cztery razy w ciągu roku.

Objective tests

Case study exams
Są organizowane cztery razy w ciągu roku w lutym, maju, sierpniu i listopadzie. Podczas każdej sesji są dostępne przez pięć dni, od wtorku do soboty.

DLACZEGO WARTO STUDIOWAĆ CIMA?
Jako student lub członek CIMA pokazujesz pracodawcy, że wysoko cenisz i przestrzegasz standardów etycznych I profesjonalnych. Ciągły profesjonalny rozwój jest także ważny dla kwalifikacji. Oto jak CIMA może zwiększyć Twoją atrakcyjność na rynku pracy
w zmieniającym się świecie biznesu.

CIMA może dać Ci możliwości większych zarobków, także w trakcie zdobywania kwalifikacji. Nasze międzynarodowe badania na temat wysokości zarobków pokazują jakiego wynagrodzenia możesz się spodziewać jako wykwalifikowany lub częściowo wykwalifikowany profesjonalista.

Kwalifikacja zwiększa studentom opcje kariery, wewnątrz i poza zarządzaniem finansami, na całym świecie. Członkowie i studenci pracują w wielu różnorodnych branżach: modowej, sportowej, turystycznej, wydawniczej, medialnej. Wielu członków zostaje dyrektorami zarządzającymi, generalnymi, prezesami rad zarządczych.

– Uczą profesjonaliści
W LondonSAM uczysz się tylko od profesjonalistów. 90% naszego sukcesu, jak i studentów przystępujących do egzaminów, to kadra wykładowców. Przykładamy szczególną wagę, by nasi trenerzy byli osobami posiadającymi międzynarodowe kwalifikacje finansowe oraz wieloletnie doświadczenie zawodowe i trenerskie.

– Jakość potwierdzają Klienci
Pracodawcy brytyjscy i studenci z Europy i Azji znają nas jako wysokiej jakości szkoleniowców. Na zakończenie każdego organizowanego przez nas treningu przeprowadzana jest ankieta ewaluacyjna, po analizie której stale podnosimy standard świadczonych przez nas usług.
Opinie studentów oraz klientów korporacyjnych znajdują się na stronie internetowej:

– Kompleksowa oferta – atrakcyjne ceny
LondonSAM oferuje możliwość organizacji kompleksowego przygotowania do egzaminów CIMA poprzez kursy i webinary.

– Materiały naukowe
Przygotowaliśmy profesjonalne materiały, które znacznie ułatwiają naukę oraz zdanie egzaminu. Korzystamy z podręczników Kaplana certyfikowanych przez CIMA.

– Bezpłatne konsultacje z trenerem
Nasi wykładowcy nie skończą swej pracy wraz z zakończeniem zajęć. Począwszy od pierwszego dnia kursu do chwili egzaminu będą do dyspozycji studentów, a zatem będziecie mieli Państwo możliwość skonsultowania się w razie jakichkolwiek pytań, dotyczących zadań czy materiału, który trzeba zrozumieć i opanować, aby zdać egzamin.

– Gwarancja sukcesu – No Pass No Fee
LondonSAM uczy skutecznie. Aby umożliwić naszym studentom osiągnięcie sukcesu na egzaminie przygotowaliśmy specjalny program No Pass No Fee. Rozumiemy, iż pomimo ciężkiej pracy i wysiłku zarówno ze strony wykładowcy jak i studenta, zdarza się, iż uczestnik szkolenia nie osiągnie pozytywnego rezultatu egzaminacyjnego. Warunkiem udziału w programie jest 100% obecności na szkoleniu oraz wynik egzaminacyjny pomiędzy 40%, a 49%.

– Komfort logistyczny
Współpracując z FRONTON Office Center w Krakowie zapewniamy Państwu najwyższy poziom profesjonalizmu i komfortu logistycznego w trakcie naszych szkoleń. Nowoczesne sale oraz ich wyposażenie zapewniają Państwu dogodne warunki do zdobywania wiedzy. Dla Państwa wygody przy budynku znajduje się restauracja, nowoczesne sale konferencyjne, w sąsiedztwie jest również przystanek tramwajowy oraz parking.

– David R Harris (BA FCMA CGMA)

Od 1992 roku David jest członkiem Chartered Institute of Management Accountants (CIMA). W 1991 dołączył do ATC, jednej z największych organizacji szkoleniowych w Wielkiej Brytanii, jako Business Development Manager. Tam rozpoczął wykładać przedmioty
z zakresu zarządzania, strategii, marketing i zarządzania systemami informatycznymi. David jest wysoko ceniony w branży jako jeden z czołowych wykładowców w tych dziedzinach specjalistycznych.

W 1992, David został wybrany jako dyrektor zarządzający nowej jednostki biznesu, która miała wprowadzić CIMA z ramienia ATC do Wielkiej Brytanii. W 1993, został dyrektorem ds. kadr  w nowo utworzonej przez ATC spółce. Pomagał tworzyć I rozwijać zespół 32 wykładowców, dostarczających kursy ACCA w Europie Centralnej i Wschodniej.

Wciąż aktywny w Instytucie, David zasiadał w wielu komisjach CIMA, w tym krajowej komisji ds. Edukacji i Szkoleń. Pełnił również rolę w przygotowywaniu sylabusa, w pracach dotyczących członkostwa oraz egzaminowania dla CIMA

Wykładane przedmioty CIMA: E1, E2, E3 i Strategic Case Study

-Dariusz Bargieł (FCCA, wykładowca IFRS & ACCA)

Dariusz studiował finanse i księgowość w Polsce I Wielkiej Brytanii, gdzie uzyskał tytuł magistra. Oprócz tytułu naukowego z finansów Dariusz zdobył również członkostwo
w prestiżowym brytyjskim stowarzyszeniu ACCA. Profesjonalne uprawnienia ACCA uzyskał
w 1999 roku. Od 2012 roku jest markerem przedmiotu F7 Financial Reporting, ACCA.

W 1996 roku rozpoczął pracę dla Deloitte & Touche, gdzie, jako starszy auditor, był odpowiedzialny za rewizję sprawozdań finansowych. Dzięki jego umiejętnościom nauczycielskim odkrytym podczas seminarów dla Deloitte & Touch, zdecydował rozpocząć profesjonalną karierę jako wykładowca. Od 2006 roku współpracuje z LondonSAM Polska przekazując swoją wiedzę z zakresu finansów dla wielu międzynarodowych korporacji.

Dariusz Bargieł doskonale włada językiem angielski. Dlatego jego przedmioty mogą być prowadzone zarówno w języku polskim jak i angielskim. Dużym atutem Darka są jego zdolności interpersonalne i lektorskie, które wiele razy poddane ocenie słuchaczy okazały się być na bardzo wysokim i profesjonalnym poziomie.

Wykładane przedmioty CIMA: C02, F1, F2

– Dilip Patel (CIMA Course Director at ATC International)

Dilip Patel dołączył do ATC International – światowego lidera w dostarczaniu profesjonalnych rozwiązań z zakresu szkoleń, wyspecjalizowanego w kursach CIMA i ACCA, jednej z największej organizacji szkoleniowych w Wielkiej Brytanii. Obecnie jest tam dyrektorem kursów CIMA. W związku z tym, że prowadzi własny biznes w Wielkiej Brytanii
i Stanach Zjednoczonych, wnosi do sal wykładowych praktyczną wiedzę. Ma ogromne doświadczenie w rachunkowości zarządczej jako praktyk I nauczyciel.

Wykłada przedmioty CIMA od ponad 30 lat, nie tylko w Wielkiej Brytanii, ale także w 20 innych krajach. Podczas swojej kariery, Dilip był odpowiedzialny za szkolenie wykładowców CIMA. Poza CIMA, ma również doświadczenie w takich obszarach jak: analiza finansowa, raportowanie, zarządzania wydajnością.

Dilip ma świetne zdolności interpersonalne i lektorskie, które są doceniane przez uczestników jego kursów.

Wykładane przedmioty CIMA: C01, P1, P2 and Operational, Management Case Study

– Phil Wilson (BA PGCE MSc ACIS FHEA SIRM)

Phil rozpoczął swoją karierę w księgowości w sektorze handlu i posiada ogromne doświadczenie w edukacji wyższej. Pracował dla kilku uniwersytetów w Wielkiej Brytanii jako wykładowca wszystkich poziomów.

Phil był również zaangażowany w przygotowanie dużej różnorodności programów szkoleniowych korporacyjnych i z zakresu księgowości. Obecnie zajmuje stanowisko to Programme Leader dla programów MBA, Postgraduate Programme oraz Module Manager dla wydziału księgowości i finansów w dużym uniwersytecie w Wielkiej Brytanii. Jest absolwentem studiów magisterskich z zakresu zarządzania ryzykiem. Główne obszary jego specjalizacji to rachunkowość zarządcza, zarządzanie finansami oraz zarządzanie ryzykiem.

Phil dwukrotnie otrzymał nagrodę Vice Chancellor’s Distinguished Teachers Award w 2009 oraz w 2013 roku.

Wykładane przedmioty CIMA: P3, F3

LondonSAM oferuje aktualne podręczniki na rok 2022, wydawnictwa Kaplan Publishing – jedyne oficjalne podręczniki do nauki aprobowane przez CIMA.

– Study Text – zawiera szczegółowe omówienie zagadnień ujętych w danym przedmiocie. Cena: 220 PLN + 5 % VAT
– Revision Kit – zbiór zadań (praktycznych case study), których rozwiązywanie pozwala w sposób praktyczny przygotować się do egzaminu. Cena: 120 PLN + 5 % VAT
– Pocket Notes – zebrane w pigułce najważniejsze informacje z danego paperu; wersja kieszonkowa, która ułatwia powtórkę materiału w każdej chwili. Cena: 70 PLN + 5 % VAT

Cena za komplet podręczników wynosi 355 PLN + 5% VAT

W celu zamówienia podręczników, prosimy o kontakt: dominika@londonsam.pl

2021 Wszystkie prawa zastrzeżone Klauzula informacyjna - RODOPolityka prywatności